XII Tydzień Biblijny, IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego

data: 2020-04-26

Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego

Dziś rozpoczęliśmy lekturę Ewangelii w ramach obchodów XII Tygodnia Biblijnego pod hasłem "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia". Zaplanowane wydarzenia zakończą się w sobotę 2 maja . Tekst biblijny jest odczytywany przez 10 minut przed każdą Mszą św. Czytanie słowa Bożego będziemy kontynuowali w naszej Świątyni przed wieczornymi Mszami świętymi o godzinie 17:50 od poniedziałku do piątku. Serdecznie zapraszamy! Niech Słowo Boże opromienia nasze życie.
Drodzy parafianie, dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w czytaniach w naszym Kościele, przygotowaliśmy dla Was czytania do samodzielnego czytania.

Czytania dostępne na stronie naszej Parafii: Czytania można pobrać tutaj: POBIERZ CZYTANIA

"Tak, jak w życiu codziennym potrzebujemy jedzenia, wody, powietrza, tak w życiu duchowym potrzebujemy Pisma Świętego, bo to jest pokarm który nas wzmacnia, to mądrość którą dzieli się z nami sam Bóg" – mówi bp Wiesław Śmigiel. Biskup toruński zachęca diecezjan do codziennej lektury Biblii i owocnego przeżycia XII Tygodnia Biblijnego.