IV NIEDZIELA ADWENTU

data: 2018-12-23

W czwartą niedzielę adwentu przeżywamy razem z Niepokalaną Maryją zwiastowanie. Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza, które słyszymy, kiedy kapłan przekaże nam przed kazaniem, ukazują, jak Kochać kogoś znaczy objawiać mu jego dobro, pokazywać, że jest kimś jedynym i niepowtarzalnym i wydobywać jego dary” (Andre Daigneault)

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała:

«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana»

Polecamy:
Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas po 6 i 12 zł
Pobłogosławiony opłatek wigilijny można nabyć w sklepiku parafialnym, zakrystii i biurze parafialnym, ofiary przeznaczamy na Kościół