Spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim

II wieczór wspomnień 13 II 2019 roku

Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim
II wieczór wspomnień 13 II 2019 roku
Za nami I wieczór wspomnień z cyklu „Nasze spotkania z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim”. 8 stycznia naszymi szczególnymi gośćmi byli siostrzeńcy Błogosławionego: Krzysztof Jaczkowski i Zygmunt Jaczkowski, czyli synowie najmłodszej siostry ks. Stefana, Marcjanny Jaczkowskiej (1926-2003).
Spotkanie spełniło nasze oczekiwania, gdyż przyniosło wiele głębokich słów i inspiracji, za którymi, jesteśmy przekonani, stoi nasz Błogosławiony. Zgromadziło osoby z różnych środowisk: rodzinę Błogosławionego; przedstawicieli szkół, którym patronuje ks. Stefan; kapłanów, seminarzystów; harcerzy; przedstawicieli parafii, którym bliska jest postać męczennika oraz wielu tych, których fascynuje postać bł. ks. Stefana.

Cieszę się, że już to pierwsze spotkanie, stało się płaszczyzną spotkań i wymiany doświadczeń różnych środowisk. 20 lat po beatyfikacji ks. Stefana aktualne są przecież pytania: Jak dzisiaj mówić  o Błogosławionym? Jak inspirować różne środowiska jego życiem? Jak czerpać z jego doświadczenia? Jak czerpać z jego duchowości? Jak rozwijać jego kult?
Już dzisiaj zapraszam na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce w środę 13 lutego 2019 roku o godz. 18.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (przy Seminarium Duchownym). Tym razem zaproszenie do podzielenia się swoim spotkaniem z Błogosławionym przyjęli Teresa i Antoni Grodziccy oraz karmelitanka bosa s. Joanna Grodzicka OCD. Podzielą się oni z nami w jaki sposób bł. ks. Stefan „wszedł w ich życie”. Jak w bardzo konkretnym momencie zaprosili oni tego kapłana męczennika, oczekującego wyniesienia na ołtarze, do historii swojej rodziny. I jemu zaczęli polecać swoje troski. Oni też pierwsi stali się świadkami uzdrowienia, za przyczyną ks. Stefana.
Zapraszam na spotkanie.
Dk. prof. Waldemar Rozynkowski