Uroczystość św. Józefa Oblubieńca 2023

data: 2023-03-20

Dziś obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP.

Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego.
Św. Józef był prawdziwą głową Świętej Rodziny, był mężem Maryi. Pomimo wysokiego pochodzenia (z królewskiego rodu Dawida) pracował jako cieśla. Utrzymywał siebie i swoich bliskich z ciężkiej fizycznej pracy. Św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, był opiekunem i wychowawcą Jezusa Chrystusa. Obecnie jest potężnym patronem, który jak jest opiekunem – patronem Kościoła powszechnego, a także i naszej Parafii.
Św. Teresa z Avila o św. Józefie: „Innym Świętym, rzec można, dał Bóg łaskę wspomagania nas w tej lub innej potrzebie, temu zaś chwalebnemu Świętemu, jak o tym wiem z własnego doświadczenia, dał władzę wspomagania nas we wszystkich. Chciał nas Pan przez to zapewnić, że jak był mu poddany na ziemi jako opiekunowi i mniemanemu swemu ojcu, który miał prawo Mu rozkazywać ‒ tak i w niebie czyni wszystko, o cokolwiek on Go prosi. Przekonali się o tym i inni, którym poradziłam, aby się jemu polecili. I coraz więcej jest już takich, którzy go czczą i wzywają, doznając na sobie tej prawdy” (Ż 6, 6).