ul. Mazurska 1A
86-300 Grudziądz (Mniszek)
  • bg_page

Najwieksza tajemnica chrześcijaństwa

data: 2019-04-19

Dziś przeżyliśmy Wielki Piątek - dzień Męki Pańskiej. Na nabożeństwie adorowaliśmy krzyż - symbol męki i śmierci Jezusa. Dziś Jezus umarł na nim, ale w Niedzielę Wielkiej Nocy będziemy obchodzić pamiątkę Jego zmartwychwstania - największej tajemnicy chrześcijaństwa. W świątecznych przygotowaniach nie zapomnijmy o adoracji Najświętszego Sakramentu i odmówieniu chociaż krótkiej modlitwy przy grobie naszego Pana, z nadzieją oczekując Jego zmartwychwstania.
W sobotę nie zapomnijmy także o święceniu pokarmów od 10:00 do 16:00 co 2 godziny. A o 19 zapraszamy na najbardziej uroczystą Mszę świętą w całym roku liturgicznym. Sobotnia Wigilia Paschalna Zmartwychwstania jest sprawowana już w szatach koloru białego, na znak radości z przejścia od śmierci do życia. To kulminacyjny punkt Triduum. Noc paschalną rozjaśniać będzie nam zmartwychwstały Chrystus.
Tak bardzo Bóg umiłował świat, że poświęcił swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne (J 3, 16).

GALERIA ZDJĘĆ