I NIEDZIELA ADWENTU

data: 2019-12-01

Rozpoczynamy ADWENT - okres radosnego oczekiwania

I niedziela Adwentu rozpoczyna okres radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Jest to okres, w którym w Kościele katolickim odprawia się msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, na pamiątkę, przyjęcia radosnej nowiny od  archanioła Gabriela, zwiastującego, iż zostanie Matką Syna Bożego. Pieśń roratnia zaczyna się od słów „Rorate caeli desuper”, czyli: „Spuśćcie rosę niebiosa”. W pieśni tej wyraża się nadzieja przyjścia na świat zbawiciela - Jezusa Chrystusa. Charakterystyczną oznaką tego okresu jest wieniec, na którym umieszczone są świece, które zapala się w każdą kolejną niedzielę Adwentu, aż do Bożego Narodzenia.
Zapraszamy serdecznie do przeżycia w naszej parafialnej wspólnocie tego okresu i uczestnictwa w Roratach - Mszach św. ku czci NMP. W naszej parafii RORATY dla dorosłych codziennie o 7.00, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o 18.00. Dzieci na roraty zapraszamy z lampionami.