Parafia Św. Józefa Oblubieńca - Grudziądz Mniszek

data: 2023-05-29

Wprowadzenie relikwii i poświęcenie pomnika bł. ks. kardynała Stafana Wyszyńskiego

SOLI DEO To zawołanie towarzyszyło nam podczas wczorajszych uroczystości związanych z wprowadzeniem do naszego Kościoła relikwii bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Nieprzypadkowo uroczystości te odbyły się w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - bł. ks. Prymas był bowiem szczególnie oddany Matce Bożej. Podkreślał: „Maryja – drogą Boga ku człowiekowi i drogą człowieka ku Bogu”. Całe życie Kardynała wyznaczała głęboka ufność i miłość do Matki Najświętszej. Naszym parafialnym uroczystościom przewodniczył ks. biskup toruński Wiesław Śmigiel. Dziękujemy serdecznie i gorąco wszystkim naszym parafianom, którzy uczestniczyli bezpośrednio w uroczystości, a także tym wszystkim, którzy za pośrednictwem internetu połączyli się z nami.