Parafia Św. Józefa Oblubieńca - Grudziądz Mniszek

data: 2018-11-11

100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W niedzielę 11 listopada przeżywaliśmy w Polsce 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Październikowe odmawianie różańca św. w int. Ojczyzny i rozważanie podczas mszy św. przesłania św. Jana Pawła II skierowanego do Polaków, przygotowały nas to tych uroczystości. Odnowiliśmy Krzyż misyjny przed Kościołem, który osadziliśmy na kamieniu i wykonaliśmy tablicą upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O 9.30 została odprawiona msza św. koncelebrowana przez ks. proboszcza, ks. Krzysztofa i ks. sen. Józefa, w której modliliśmy się o wolność i niepodległość Ojczyzny. Wszystkie grupy modlitewne i Stowarzyszenia, dzieci i młodzież, były zaangażowane w liturgię Eucharystii, a całości towarzyszył śpiew w wykonaniu scholi i chóru parafialnego. Na zakończenie uroczystości poświęcono odnowiony Krzyż z pamiątkową tablicą. Serdeczne Bóg zapłać składamy za pomoc w odnowieniu Krzyża, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz wiernym za udział we Mszy św.