Parafia Św. Józefa Oblubieńca - Grudziądz Mniszek

data: 2020-06-21

Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich proboszcza ks. Bogdana Tułodzieckiego

W niedzielę 21 czerwca podczas Mszy św. o 11.30 proboszcz ks. Bogdan przeżywał jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Na uroczystość przybyli kapłani, rodzina ks. jubilata, zaproszeni goście, delegacje i wierni z parafii. Mszę św. dziękczynną za 25 lat kapłaństwa sprawował ks. jubilat w koncelebrze z ks. profesorem Anastazym Nadolnym z Pelplina oraz ks. kanonikiem Dariuszem Kunickim, proboszczem Bazyliki św. Mikołaja w Grudziądzu. Kazanie podczas Mszy św. wygłosił wikariusz ks. Krzysztof Foligowski, który nawiązał w Słowie Bożym do przeżywanego przez proboszcza jubileuszu. Ks. Krzysztof czuwał także nad przebiegiem całej uroczystości. Po Komunii św. nastąpiło zaprzysiężenie nowej Margaretki, która swoją codzienną modlitwą będzie wspierać ks. proboszcza. Były życzenia od służby liturgicznej, scholii, kapłanów dekanatu grudziądzkiego, przedstawicieli parafii św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich, wspólnot i stowarzyszeń oraz przedstawicieli parafii.