ul. Mazurska 1A
86-300 Grudziądz (Mniszek)
  • bg_page

Rodzina Radia Maryja

Pierwsze zebranie organizacyjne Rodziny Radia Maryja przy naszej Parafii miało miejsce 30 października 1996 r i zostało zainicjowane przez ówczesnego proboszcza ks. kan. Józefa Lipskiego. Nasza wspólnota nie jest duża, liczy ok. 20 osób, dlatego łączymy nasze wysiłki z innymi grupami modlitewnymi.

Utożsamiamy się z programem i zadaniami tego radia i TV Trwam w krzewieniu wiary, patriotyzmu i wartości narodowych. Spotykamy się w pierwszą środę każdego miesiąca na Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie różańcowej. Modlimy się we wspólnych intencjach z Rodziną Radia Maryja za Ojca Św., cały Kościół, naszą Ojczyznę oraz rozwój ewangelizacji w kraju i na świecie. Mamy spotkania dyskusyjne pod przew. naszego opiekuna proboszcza ks. kan. Zdzisława Syldatka. W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 w naszym kościele odprawiana jest Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Bierzemy też udział w akcjach, które inicjowane są przez Radio Maryja. Corocznie 8 grudnia w Toruniu uczestniczymy w uroczystościach jubileuszowych powstania tej katolickiej rozgłośni w naszym kraju. W tym roku byliśmy na 24. rocznicy utworzenia Radia Maryja. Od 2009 r bierzemy udział w pielgrzymkach do tronu Naszej Jasnogórskiej Pani- Królowej Polski.

Wspieramy Radio Maryja i wszystkie dzieła przy nim powstałe modlitewnie i finansowo. Widzimy efekty wysiłków całej rodziny Radia Maryja, gdyż nie jest ono finansowane z budżetu państwa. To jest cudowne dzieło Matki Bożej dla naszej Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących poszerzyć krąg naszej rodziny. Miejmy w pamięci słowa Papieża Jana Pawła II: „Teraz Polsce potrzeba ludzi wiary i czystych sumień. Dziękuję Bogu za to, że mamy Radio Maryja.”

​​​​​​​