Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15,1-17)

data: 2021-01-18

Od poniedziałku 18 stycznia obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc“ zaczerpniętym z Ewangelii św. Jana, od poniedziałku 18 stycznia obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z powodu pandemii, chociaż w wymiarze ograniczonym, także w tym roku wierni różnych wyznań spotkają się na ekumenicznych nabożeństwach i wysłuchają homilii przedstawicieli innych Kościołów. Ze względów sanitarnych odbędzie się mniej nabożeństw ale będą one organizowane w większych kościołach, tak, żeby mogło w nich uczestniczyć więcej osób – powiedział Sławomir Pawłowski SAC, sekretarz Rady ds. Ekumenizmu KEP. „Niektóre wydarzenia będą transmitowane online, a poza tym każdy z nas może też modlić się indywidualnie” – zachęca duchowny.