Pielgrzymka do Medjugorje 9-17.09.2022

data: 2022-10-01

Pielgrzymka do Medjugorje
W dniach 9 — 17 września po Mszy św. i błogosław. pielgrzymowaliśmy do miejsca objawień Matki Bożej w Medjugorje. W niedzielę 12 września parafia w Medjugorje przeżywała odpust Podwyższenia Krzyża św. Tego dnia udaliśmy się na górę Kriżma, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. odpustowej. Następnego dnia pielgrzymowaliśmy na górę Podbrdo — miejsca Objawień Matki Bożej. Tam oddaliśmy cześć i pokłoniliśmy się Maryi, odmawiając Różaniec św. W Tihalinie przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej uczestniczyliśmy we Mszy św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Tam też wielu pielgrzymów przyjęło szkaplerz Matki Bożej, niektórzy także św. Michała. Kolejnego dnia udaliśmy się do Mostaru, gdzie zwiedziliśmy stare miasto z zabytkowym mostem. W następnym dniu udaliśmy się do Dubrownika w Chorwacji. Po zwiedzeniu zabytkowego miasta uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele św. Błażeja — patrona od chorób gardła. Pielgrzymi przyjęli błogosławieństwo świętobłażejowe świecami, był też czas na samodzielne zwiedzanie miasta. Przed wyjazdem do kraju uczestnicy pielgrzymki zawierzyli siebie Matce Najświętszej i udaliśmy się w drogę powrotną. Każdego dnia uczestniczyliśmy w blogach Medjugorskich, w ramach których odmawiany był codziennie 0 17.00 Różaniec św., 0 18.00 Msza św. międzynarodowa i o 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas pielgrzymki powstała nowa Margaretka, która podjęła zobowiązanie modlitewne w intencji księdza opiekuna duchowego. Pielgrzymi ofiarowali także figurę Matki Bożej Medjugorskiej dla naszego kościoła. Dziękujemy pani Dorocie za trud organizacyjny i wszystkim uczestnikom za trud pielgrzymi.