Pomoc Kościołowi w Potrzebie

data: 2023-02-12

W poniedziałek nad ranem Turcja i Syria zostały dotknięte silnym trzęsieniem ziemi. Tysiące ludzi straciło życie, jeszcze więcej odniosło obrażenia. Utracili wszystko, co mieli Szczególnie trudna sytuacja panuje w Syrii, państwie, które jest wycieńczone ponad 10-letnią wojną, kryzysem ekonomicznym, emigracją. Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest w stanie zorganizować transporty humanitarne (żywność, ubrania, lekarstwa). Wsparcie trafi bezpośrednio do potrzebujących, którzy w jednej chwili stracili dach nad głową. Środki można przekazywać na konto PKO BP o/ Warszawa 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990, z dopiskiem: SYRIA. Więcej informacji o zbiórce i pomocy na stronie www.pkwp.org.
W naszej parafii zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski i Biskupa Toruńskiego w niedzielę 12 lutego po wszystkich Mszach św. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi mieszkańcom Syrii i Turcji — Bóg zapiać
Modlitwa wiernych za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi:
Módlmy się za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Niech dobry Bóg uzdolni serce ludzi dobrej woli, którzy przyjdą z pomocą cierpiącym, pozbawionym dachu nad głową ofiarom tej tragedii. Módlmy się także o pokój w Ukrainie i na całym świecie — Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.