Uroczystość św. Józefa Oblubieńca 2023

data: 2023-03-04

Dlaczego w tym roku obchodzimy uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP na 20 marca?

Ten szczególny także dla naszej Parafii dzień powinniśmy świętować 19 marca. Jednak w tym roku wyjątkowo przeniesiono uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP na poniedziałek 20 marca. Jest to zgodne z normami zatwierdzonymi przez episkopat „Ze względu na swoje szczególne znaczenie niedziela ustępuje tylko uroczystościom oraz świętom Pańskim” - czytamy we wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego. Jednak w „niedziele Adwentu, Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego mają pierwszeństwo przed wszystkimi świętami Pańskimi i wszystkimi uroczystościami”.
Zatem wypadającą w tym roku w niedzielę 19 marca uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP będziemy świętować naszej Parafii 20 marca.