Poświęcenie Pomnika Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

data: 2023-05-29

Link do transmisji uroczystości: https://www.youtube.com/watch?v=ULQdmkewoNo

Link do transmisji uroczystości:

Program nowenny i modlitw do bł. St. Wyszyńskiego:

1. Sobota 20 maja, godz. 17.15 – 18.00 – prowadzi Bractwo św. Józefa
  2. Niedziela 21 maja, 17.15 – 18.00 Bractwo Eucharystyczne i Wspólnota św. Józefa
  3. Poniedziałek 22 maja, 17.15 – 18.00 – Stowarz. Rodzin Katolickich
  4. Wtorek 23 maja, 17.15 – 18.00 – Grupa Modlitwy św. O. Pio
  5. Środa 24 maja, 17.15 – 18.00 – Bractwo Żywego Różańca
  6. Czwartek 25 maja, 17.15 – 18.00 – Chór parafialny
  7. Piątek 26.05, 17.15 – 18.00 – Ministranci, Schola, dzieci i młodzież
  8. Sobota 27 maja, 17.15 – 18.00 – Margaretki i Rodzina Radia Maryja
  9. Niedziela 28 maja, 17.15 – 18.00 – Kościół Domowy
  10. Poniedziałek 29 maja 17.15 – 17.50 inscenizacja o bł. Prymasie Stefanie Wyszyńskim.
  11. Poniedziałek 29 maja 18:00: oczystość - wprowadzenie relikwii i poświęcenie pomnika bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, koncelebrowana przez Biskupa Toruńskiego W. Śmigla.
Do udziału w nowennie i modlitwach zapraszamy wszystkich parafian i gości.

Prymas Wyszyński był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Jan Paweł II powiedział, że bez jego prymasowskiej posługi - nie byłoby go na Stolicy Apostolskiej i nazwał go Prymasem Tysiąclecia. Prowadził kościół w Polsce i podejmował decyzje w niełatwych czasach PRL, za co też był więziony. Prowadził nas przez Jasnogórskie Śluby Narodu, Wielką Nowennę przed Milenium Chrztu Polski, ku październikowemu konklawe w 1978 r. i wyborze Karola Wojtyły na papieża. Bez osobistej ofiary, bez jego Maryjnego zawierzenia nie byłoby tych zwycięstw, podobnie jak kolejnych – pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny i postania niezależnego związku zawodowego „Solidarność”.
W poniedziałek 29 maja o godz. 18.00, przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość wprowadzenie relikwii i poświęcenie pomnika bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przed uroczystą Eucharystią koncelebrowaną przez Biskupa Toruńskiego W. Śmigla o godz.17.15 odbędzie się inscenizacja o Prymasie Wyszyńskim, przygotowana przez dzieci i młodzież z parafii, na którą zapraszamy. Aby lepiej duchowo przygotować się do tych niepowtarzalnych uroczystości rozpoczniemy staranne przygotowania, które prowadzić będą poszczególne Grupy i Stowarzyszenia parafialne już od najbliższej soboty.
Ukochany Kardynale Stefanie Wyszyński, Opiekunie wszystkich Polaków,
Orędowniku w każdej trudnej sytuacji rodaków, Ojcze narodu Polskiego,
Obrońco uciśnionego. Proszę dziś o Twoje wstawiennictwo do Boga jedynego w intencji …..
Wiem, że nie opuścisz mnie w potrzebie.

Ty wspierałeś w trudach każdego człowieka. Głosiłeś dobrą nowinę.
Broniłeś od złego. Pomagałeś podnieść z upadku, ofiarując całego siebie.
Wierzę, że i teraz wstawiasz się za nami do Boga Miłosiernego, wypraszając łaski ze świętymi w niebie.