ul. Mazurska 1A
86-300 Grudziądz (Mniszek)
  • bg_page

SPOTKANIE MŁODYCH W LEDNICY

data: 2019-06-04

Spotkanie Młodych w Lednicy
Młodzież z naszej szkoły, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, chętni uczniowie, absolwenci oraz grupa parafian i przyjaciół po raz kolejny wzięli udział w Spotkaniu Młodych w Lednicy 1 czerwca 2019 roku. Hasło przewodnie spotkania brzmiało „WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM”. Każdy uczestnik otrzymał pieczęć z wygrawerowanym napisem „Wiesz, że Cię kocham” oraz przewodnik po rachunku sumienia pt.: „Poznaj moje serce. Lednicka droga do spowiedzi”.
Jak zwykle nie zabrało na spotkaniu katechezy, spowiedzi na trawie, śpiewanej Koronki do Miłosierdzia Bożego, procesji z relikwiami oraz radosnego tańca i śpiewu na chwałę Pana.
Uczestnicy Lednicy z naszej szkoły i parafii po raz czwarty podjęli się funkcji wolontariuszy lednickich nazywanych Aniołami Porządku i zadanie to wykonali wzorowo. Dzięki ich pracy młodzież w poszczególnych sektorach dbała o pozostawienie po sobie czystości. Ponadto dziewczęta i panie prowadzące scholę parafialną po raz kolejny dołączyły do tysiąca tancerzy, którzy tańcząc na drodze lednickiej, wspierają uczestników, pokazując gesty. Dzięki zaangażowaniu w wolontariat i organizacyjnym zdolnościom pani Doroty, mieliśmy okazję przebywać w sektorze Przyjaciół Lednicy, bardzo blisko miejsca przewodniczenia całego spotkania.
Ukoronowaniem całodziennego spotkania była uroczysta Eucharystia, adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz przejście przez Bramę III Tysiąclecia, które podobnie jak w poprzednim roku, dokonało się uroczyście, na sam koniec spotkania, w grupie wszystkich Aniołów Porządku.

Beata Makowska

GALERIA ZDJĘĆ